Favoriler #1

Herkese merhaba! Uzun zamandır kategorisini  sitede gördüğünüz fakat bir türlü yazamadığım kozmetik bölümünde favorilerimi ve severek kullandığım ürünlerin yorumlarını görebileceksiniz artık. İlk yazımda son zamanlarda sıklıkla kullandığım ürünlerden bahsetmek istedim.

İlk olarak ülke olarak yeni tanıştığımız ama aslında yurt dışında oldukça popüler olan Maybelline ‘in yeni  Age Rewind göz altı kapatıcısından bahsedeceğim. Gelir gelmez ben de kaptım bir tane. Zaten iki rengi geldi, ben “nude” rengini aldım. Aydınlıktan ziyade göz altımı ve hatta bazı günlerde yüzümün istediğim bölgelerini nötrlemek amacıyla kullanıyorum. Fondöten kullanmam istemediğimde, günlük kullanım için bende yeterli bir etkiye sahip. Ben bu ürünü parmaklarımla yayıyorum. Yapısı ince fakat yarattığı etki son derece başarılı bence. Benim cildimde herhangi bir çizgilere dolma, parlama yapmadı. Kremsi fakat sonrasına pudralaşıyor. Ben bu ürünü indirimde 15₺ gibi bir fiyata aldım, onayladım. Severek kullanıyorum! 🙂

Yine bir Maybelline ve bu kez deülkemize yeni gelen maskarası “Push Up Drama Angel”. Gördüğünüz gibi sıradan olmayan, bir tarafı düz ve diğer tarafı ise kıvrık, plastik bir yapıya sahip. Maskaranın vaatlerine gelecek olursak; uzun fırça kılları; kirpikleri dışa doğru açıp kanatlandırır.Kısa fırça uçları ise kirpiklere hacim verip yukarı doğru kaldırır. Benim kirpiklerimi tek tek ayırdı, uzattı ve kıvırdı. Hacim bekleyenler pek tatmin olmayabilir yalnız. Ama benim bu şekilde de en sevdiğim maskaralar arasına girdi çoktan. İndirim zamanı 15₺ ‘ye almıştım.

Şimdi gelelim dudak ürünlerine. Malum kış ayındayız, Ankara’nın ayazını da bilen bilir. Vücudumuzu nemlendirmeyi asla ihmal etmemliyiz. Zira benim kuru bir cildim olduğundan soğuktan çatlıyor, pul pul oluyor resmen bu soğuklar karşısında. Son zamanlarda elimin sık gittiği lip balm ise Le Petit Marseillais markasına ait. Uygun fiyatlı karşılığını veren bir ürün. Günlük olarak sık sık kullandığım ruj ile wet’n wild markasına ait “bare it all” isimli mat ruju. Mat ruj olduğundan kalıcılığı diğer rujlara göre daha iyi tabii, mat rujlar arasında kıyaslama yaparsam da gayet başarılı. Şeftali-kahve tonlarında bir renk. Benim günlük makyajlara çok yakıştırdığım bir ton. İndirimde 6₺ gibi bir fiyata geliyor. Ayrıca bu serinin diğer tonlarında başarılı. Arayış içerisindeyseniz mutlaka bir göz atın derim. ☺️

Ve son olarak kış günlerinin vazgeçilmezi, biriciğimiz, el kremlerimiz. Sanırım kışın denemeyi en sevdiğim ürünlerden. Son zamanlardaki elimin sürekli gittiği ise Nivea’nın bal mumu& gül kokuus özlü koruyucu bakım kremi. Gül kokusundan nefret ederim, ama bu kremde neredeyse hiç kokusunu almadığım için sevdim sanırım. Daha çok bal kokusunu alıyorsunuz. Bir Neutrogena diyemem fakat ona yaklaşır başarı sergiliyor. Fiyatı da oldukça uygun, çantaya atmalık!

İşte benim son zamanlarda severek kullandığım kozmetik ürünlerim bunlardı. Bir sonraki yazılarda görüşmek üzere. Ayrıca sizlerin favori ürünlerini de yorumlarda görmeyi çok isterim. Keyifli günler!

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir